Aktuality

Čo máme nové?

Týždeň charity – upratovanie aj šanca pre knihy

pridal: charita | dátum: 14. júna 2022 | kategória: Nezaradené

Ľudia bez domova upratovali v Nitre

V rámci Národného týždňa charity, ktorý prebiehal v dňoch 4. 6 až 12. 6. 2022 sa klienti Domu charity sv. Rafaela v Nitre, zariadenia pre ľudí bez domova podujali na správnu vec.

V utorok 7.6. 2022 upratali čiernu skládku na území mesta. Do ťažkej práce sa zapojilo 6 klientov a veru mali čo robiť. Práca to bola naozaj ťažká a znášali horúce slnko. Avšak spoločné dielo sa podarilo a Nitra bude opäť o čosi krajšia.

Útulňa kníh – šanca pre nechcené knihy

V dňoch 10. a 11. 2022 bola zasa otvorená naša Útulňa kníh. Ide o charitatívny antikvariát, nie však v pracom zmysle, knihy sa u nás nepredávajú. Za dobrovoľný dar, či modlitbu za našu organizáciu, si ľudia mohli vybrať knižku, menšie umelecké predmety alebo inú drobnosť, prípadne si počas listovania knihami posedieť pri malom občerstvení. Deti sa radi pohrali v našom detskom kútiku.

Akcia zaznamenala úspech a Útulňa kníh bude otvorená v pravidelných intervaloch. Môžete k nám tiež nosiť Vaše nepotrebné knihy či drobné umelecké predmety. Dáme im druhú šancu, aby mohli ešte niekomu urobiť radosť. Ďakujeme našim dobrovoľníkom za ich nezištnú pomoc pri tejto akcii.

Kontakt: utulnaknih@gmail.com, 0903 222 039